Pozývame vás na konferenciu Áno, dá sa to!, ktorá sa uskutoční 29. októbra 2014 v Košiciach. Prostredníctvom  príkladov  dobrej  praxe  z  realizovaných  projektov  chceme motivovať a inšpirovať miestne komunity. Ukázať, že existujú praktické úspešné riešenia, že Rómov a chudobných ľudí je možné zamestnať a vytvoriť im prístup k príjmom. Videopozvánka na konferenciu

Neformálna  konferencia  Áno,  dá  sa  to!  bude  slávnostne  otvorená  o  10:00  v  Košiciach  v priestoroch  Kasárne  –  Kulturpark v budove Alfa (Kukučínova 2, Košice).  Podujatie,  ktoré  bude  moderovať  Dorota Nvotová, je určené hlavne zástupcom mimovládnych organizácií a samospráv zo Slovenska. Vďaka rôznorodosti rečníkov  získajú  účastníci  komplexný  prehľad  o  riešeniach  danej  problematiky.

Program:
9:00 - registrácia účastníkov
10:00 - otvorenie konferencie (Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis)
10:15 - prezentácie, diskusia:
Jurina Rusnáková – vysokoškolská učiteľka (téma: Rómovia a trh práce - prekážky a úspechy)
Štefan Straka – občianske združenie Svatobor (téma: Farmárčenie ako spôsob riešenia nezamestnanosti a osobného rozvoja)
Yves Nicolas Ogou - sociálny podnik v Somotore (téma: Cesta z bludného kruhu)
Michal Smetanka – učiteľ, tréner, facilitátor, konzultant (téma: Komplexné riešenia a plánovanie sú kľúčom k úspechu)
Zuzana Úradníčková - nezisková organizácia Animus Apertus (téma: O projekte krajčírskej dielne v Banskej Bystrici)
12:00 - obed
13:00 - prezentácie, diskusia:
Vladimír Ledecký – starosta Spišský Hrhov (téma: Obecné podniky ako spôsob vytvárania pracovných príležitostí na príklade Spišského Hrhova)
Jarmila Vaňová – novinárka, redaktorka pre Rómske mediálne centrum (téma: O dôležitosti vzdelania a prístupu k informáciám)
Martin Vavrinčík - právnik, ETP Slovensko (téma: Úspešný príklad o participácii rómov pri výstavbe ich vlastných domov)
Vladimír Sendrei – zakladateľ skupiny Kokavakere Lavutara - Sendreiovci (téma: Vladimír Sendrei a jeho pohľad späť do doby, keď začínali ...)15:00 - záver, raut

Prezentácie nebudú realizované tradičnou formou, pôjde o dynamické vystúpenia  zamerané na  pozitívne emócie a myšlienky,  ktoré budú  ilustrované konkrétnymi príkladmi.
Na podujatie sa môžete prihlásiť vyplnením prihlášky TU a to najneskôr 26.10.2014 do 23:59. Účasť na podujatí je bezplatná. Organizátori zabezpečujú občerstvenie a obed. Súhrnné informácie o konferencii nájdete TU.

Na 28. októbra 2014 o 18:00 je naplánované premietanie filmu Cigán v priestoroch Tabačka v Košiciach,  ktoré  bude  spojené  s  diskusiou  s  autorom  filmu. Premietanie  sa  uskutoční  v spolupráci s Karpatskou nadáciou v rámci projektu Trampolína.

Podujatie  sa  uskutoční  v  rámci  Programu  Aktívne  občianstvo  a  inklúzia,  ktorý  realizuje Nadácia  Ekopolis  v  spolupráci  s  Nadáciou  pre  deti  Slovenska  a  SOCIA  –  nadácia  pre sociálne  zmeny.

English  Slovensky